W minioną sobotę (17.09.2011) odbyły się jedenaste Międzynarodowe Mistrzostwa JUDO Masters 2011. W turnieju udział wzięło 120 zawodników z kraju i ze świata. Ozdobą maty były piękne „Judoczki” jak się to określa mocno „wymiatające”…

 

                   Na turnieju oczywiście byli obecni nasi sportowcy z MOSiR JUDO Cieszyn, z ich występu jest bardzo zadowolony trener Jerzy Pilch mówiący o wynikach nie bez pewnej dumy, czemu nie można się dziwić zważywszy, iż cieszyńskich Judoków prowadzi już ponad 20 lat a obecnych mistrzów szkolił od tak zwanych „młodzików”.

 

                   Wracając jednak do turnieju – gratulujemy samych zwycięstw i zajęcia pierwszego miejsca w kategorii +90 kg p. Krystianowi Jędysko. Gratulacje należ się także pozostałym zawodnikom biorącym udział w turnieju tj. p. Markowi Gajdek za zajęcie 2-go miejsca kategorii +100 kg. oraz p. Grzegorzowi Jędysko (brat mistrza), który zajął dobre 3 miejsce. Wraz z naszymi zawodnikami na turniej pojechał p. Dariusz Wendt z klubu Koka Jastrzębie i pomimo wcześniejszej bolesnej kontuzji udało się mu zająć dobre 3 miejsce. Zważywszy na bardzo wysoki poziom sportowy, na jakim stały tegoroczne mistrzostwa Polski występ naszych zawodników należy zaliczyć do bardzo udanych.

 

Korzystając z okazji trenerzy MOSiR Cieszyn zapraszają młodzież szkolną do udziału w bezpłatnych treningach.